
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Number of Positions | 6 |
Stock: 1357
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11453
Ext.Price$0.11453
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11453 | $0.11453 |
| 10 | $0.10128 | $1.01280 |
| 50 | $0.08957 | $4.47850 |
| 100 | $0.07827 | $7.82700 |
| 500 | $0.06839 | $34.19500 |
| 1000 | $0.06283 | $62.83000 |
| 3000 | $0.05772 | $173.16000 |
